Nie vždy máme všetko na dosah ruky a sú situácie, kedy musíme jednoducho použiť pomoc. Stavanie sa na kus nábytku alebo stoličku nie je tým najsprávnejším a najbezpečnejším riešením a preto by mal mať každý po ruke rebrík.

Výber závisí od toho,  na čo ho chcete používať?

Rebrík je veľkým pomocníkom nielen pri rôznych pracovných činnostiach, ale aj v domácnosti. Vďaka nemu sa dokážeme dostať do výšky niekoľkých metrov a dokonca aj na strechu, či do koruny stromov. Na trhu nájdeme rôzne rebríky, ktoré sa však vo viacerých smeroch odlišujú. Prvou otázkou pred samotnou kúpou, ktorú je potrebné zodpovedať je jeho účel. Existuje totiž veľa rebríkov, ktoré sú vyrobené prioritne na konkrétnu činnosť. Zvážiť by ste mali najmä fakt, či ho budete používať v interiéri alebo skôr vonku. Okrem toho je potrebné si premyslieť, či bude využívaný v záhrade, na stavbe domu alebo len pri občasnom maľovaní domácnosti. V závislosti od toho je nutné zvoliť aj správnu výšku rebríka, pretože sa môže stať, že ho nakoniec nebudete môcť používať. Dôležitým faktorom je aj frekvencia používania, pretože ak bude vašim pracovným nástrojom, nie je dobré pozerať len na cenu, ale najmä na kvalitu. Na druhej strane, ak bude pomocníkom v klasickej domácnosti, úplne vám postačí rebrík za štandardnú sumu.

Najdôležitejšie parametre výberu sú…

Ak už vieme, na čo a v akej výške budeme rebrík používať, treba zohľadniť ešte niekoľko dôležitých faktorov. Jedným z nich je druh rebríka, kde v rámci tejto kategórie poznáme maliarske, výsuvné, teleskopické, rozkladacie schodíky a výsuvné s lankom. Rozhodovať sa budete aj pri type konštrukcie, z ktorej je zhotovený. Na trhu nájdeme jednodielny, dvojdielny známy ako Áčkový a trojdielny. Nemenej dôležitý je aj materiál rebríka, z ktorého je vyrobený.  U rôznych predajcov nájdete drevený, s vystuženou konštrukciou alebo hliníkový rebrík. V neposlednom rade budete určite prihliadať aj na cenu, ktorá je pre mnohých jednou z najdôležitejších kritérií. Ako sme už spomínali, na klasické nepravidelné využívanie stačí lacnejší výrobok, ktorý dokonale splní to, čo od neho očakávate. Naopak, ak ho budete používať častejšie a bude súčasťou vašej pracovnej činnosti, odporúčame do neho investovať. Kvalitnejší rebrík vám vydrží omnoho dlhšie a nebudete musieť skoro rozmýšľať nad jeho výmenou a kúpou nového. Kvalitné rebríky nájdete aj na bugy.sk, kde je okrem nich v ponuke aj online drogéria, kozmetika, slnečné okuliare, domáce potreby a mnoho iných užitočných vecí.