Výber vchodových dverí nie je jednoduchá záležitosť a ešte pred samotnou kúpou by ste si mali zodpovedať pár základných otázok. Ktoré to sú?

Dôležitý nie je len materiál, ale aj bezpečnosť

Ak sa chystáte kupovať nové vchodové dvere, je dobré si výber najprv premyslieť tak, aby ste predišli nespokojnosti. V prvom rade si treba ujasniť, z akého materiálu by mali byť, pretože každý jeden poskytuje iné vlastnosti. Vchodové dvere by mali byť rovnaké ako okná, preto ich radšej nekombinujte. Ak ste sa rozhodli pre okná z plastu, tak svoj domov vybavte aj dverami z tohto materiálu. Plastové vchodové dvere sú ešte stále najpredávanejšie a to najmä pre ich pomer ceny a kvality. Ak sa obávate bieleho rámu, ktorý už nie je v móde, tak vás potešíme. Už dávno sa možnosti farebných prevedení rozšírili a aj vchodové dvere plastové môžete mať v hnedej alebo sivej farbe. Okrem plastu je však na výber aj drevo alebo hliník, no treba si dopredu zistiť výhody a nevýhody materiálov.

Dôležitým faktorom pri rozhodovaní je aj bezpečnosť, ktorá je čoraz žiadanejšia. Práve bezpečnostné dvere vás dokážu ochrániť nielen pred zlodejmi, ale aj požiarom. Dôležitou súčasťou je uzamykateľný mechanizmus, ktorý môže mať niekoľko podôb. Vo všeobecnosti existuje päť bezpečnostných tried, pričom vyššie čísla znamenajú vyššiu bezpečnosť. Najčastejšie sa ľudia rozhodujú pri vstupných dverách pre tretiu alebo štvrtú bezpečnostnú triedu, ktorá ich dokonale ochráni. Zaoberať sa budete musieť aj umiestnením dverí a ich rozmermi. Každé dvere sú iné a preto je dobré si ich dať vyrobiť na mieru. V prípade, že bývate v hlučnej oblasti, kde vás neustále ruší hluk, myslite aj na zvukotesnosť dverí. Ak sa rozhodnete správne, dokážu totálne eliminovať hluk až na minimum.

Aj dizajn a cena sú dôležité

Takmer každý jeden zákazník pozerá aj na cenu a to, kde všade sa dá ušetriť. Ak chcete kvalitné dvere, tak sa nikdy neriaďte len sumou. Veľmi výhodnou ponukou je plast, ktorý splní vaše očakávania. Keď sa pozrieme na kritérium plastové okná cena tak zistíme, že ide o najprijateľnejšiu voľbu na trhu. Samozrejme veľmi dôležitý je aj dizajn, pretože dvere a okná musia dokonale ladiť so zvyškom stavby. Prispôsobiť by ste mali nielen ich farbu, ale aj štýl. Aj keď je vzhľad čisto len vo vašich rukách, nechajte si poradiť od odborníkov. Vďaka ich radám dokážete z vášho domovu vykúzliť krásnu stavbu, ktorú vám bude každý závidieť.