Plast patrí medzi mimoriadne obľúbený typ materiálu vo „svete stavebníctva“  a niet sa čomu čudovať. Totiž, plastové okná i plastové dvere sa dodávajú s celou škálou akreditácií a ocenení vrátane rôznych typov, ktoré prešli prísnym testovaním kvality. Okenné rámy sa vyrábajú za využitia najmodernejších technológií a na tej najvyššej úrovni, ktorá je zárukou kvality a bezpečnosti. Bezpečnosť zákazníkov je nanajvýš dôležitá, a práve preto je dôležité vybrať si spoľahlivého a overeného predajcu, ktorý vám pomôže s výberom.

Je plast toxický?

Plast je dokonale bezpečný a netoxický materiál, jeho výroba je vysoko regulovaná, aby sa zabezpečilo, že nespôsobuje žiadne poškodenie alebo toxicitu. Spaľovanie plastu môže viesť k uvoľňovaniu dioxínov do životného prostredia, ktoré sú znečisťujúcimi látkami.

Hliník – vedeli ste, že …?

Samozrejme, vychýreným materiálom je nielen spomínaný plast, ale tiež hliník, ktorý sa vyznačuje perfektnou odolnosťou, stabilitou, trvácnosťou a životnosťou, ktorá môže byť v podstate neobmedzená. Na rozdiel od plastu, sú hliníkové oknáhliníkové dvere pevnejšie, ba dokonca je možné povedať, že hliník patrí medzi najspoľahlivejší materiál, ktorý môžete zvoliť. Treba však dodať, že hliníkové vchodové dvere cena je vyššia, s čím samozrejme treba počítať. Aj z tohto dôvodu sa hliník ako taký využíva predovšetkým pri výstavbe administratívnych budov a kancelárií, ktoré majú pôsobiť reprezentatívnym až luxusným dojmom. Avšak, aj mnohé slovenské domácnosti si uvedomujú fakt, že do kvality sa v dnešnej dobe oplatí investovať, obzvlášť ak túžite po produktoch, ktoré už nebudete musieť vymieňať za nové.

Ak aj vy uvažujete nad tým, či zvoliť plast alebo hliník, neváhajte a oslovte vami vybraného predajcu, ktorý vám s konečným výberom ochotne pomôže a bližšie vám špecifikuje „pre“ a „proti“ jednotlivých typov materiálu.