Žiť v zdravom prostredí je snom každého z nás. Zdravé životné podmienky pre seba, svoju rodinu či domácich je prioritou číslo jeden, obzvlášť ak nie je možné danú nehnuteľnosť pripojiť ku kanalizačnej sieti. Ako v taktom prípade vôbec postupovať? V prvom rade sa o uskladnenie a likvidáciu odpadových vôd musíte postarať sami, a to s ohľadom na naše životné prostredie. Na základe viacerých štatistík, ktoré boli uskutočnené za uplynulé roky bolo zistené, že človek denne vyprodukuje až 150 litrov odpadovej vody denne! Ak by ste si toto číslo vynásobili počtom obyvateľov, asi by ste boli zhrozený. Existuje spôsob odstránenia znečistenia, ktorý spĺňa prísne normy Európskej únie? Odpoveď vás pozitívne prekvapí.

Aké sú základné vlastnosti betónových žúmp?

Možno už aj vy tušíte, že reč je o betónových žumpách, ktoré sa posledné roky stali voľbou číslo jeden mnohých vlastníkov nehnuteľností. Vyznačujú sa maximálnou bezpečnosťou a odolnosťou voči mechanickému poškodeniu, ba dokonca nemusíte mať obavy, že by nečistoty prenikli do pôdy. Prvotriedna tvrdosť materiálu je bezkonkurenčná, čo sa odzrkadľuje na životnosti, ktorá sa môže vyšplhať na niekoľko rokov. Samozrejme, pri výrobe sa kladie dôraz na výber betónových zmies a zušľachťovacích látok, ktoré sa môžu vyznačiť ľahostajnosťou k škodlivým a leptavým chemikáliám, ktoré sú súčasťou odpadových vôd. A samozrejme, betónové žumpy od betonovezumpy-kamal.sk spĺňajú prísne normy Európskej únie.

Umiestnenie betónovej žumpy – ako?

Základom je, aby bola jama, do ktorej bude žumpa umiestnená, väčšia ako samotná nádrž. Dno musí byť zosilnené a samozrejme aj vyrovnané, aby bolo možné pripojiť kanalizačný systém a následne jamu zasypať. Kvalitná firma, ktorá betónové žumpy nielen predáva, ale tiež montuje, vám poradí aj s ďalšími vecami, a to trebárs s výberom miesta, kde by bolo najvhodnejšie žumpu umiestniť. Na záver treba dodať, že by ste sa mali vyhýbať stromom, ktorých korene by mohli konštrukciu žumpy skôr či neskôr poškodiť.