Chystáte sa pre výmenu okien? Máte pocit, že vaše staré okná už dávno netesnia tak, ako by mali? Nevadí! Nie ste prvý ani posledný. Každý výrobok má totiž svoju životnosť a inak tomu nie je ani v prípade okien či dverí. Väčšina z nás totiž minimálne jeden krát za život zakúpi nové kvalitné plastové či hliníkové okná, ktoré budú nielen výborne tesniť, no zároveň poskytnú dokonalú zvukovú izoláciu a komfort, ktorý si zaslúžite. V dnešnom článku sa zameriame na plastové okná – z čoho sú vyrobené, aké sú ich vlastnosti a prečo patria medzi najpredávanejšie okná na trhu? Nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi radami a hurá na nákup!

O plastových oknách …

Plastové okná sa vyrábajú z PVC materiálu a nemajú plný profil ako trebárs drevené okná. Okná, ktoré sú vyrobené z plastu, majú profil zložený z viacerých oddelených komôr. Čím viacej komôr plastové okno má, tým je tepelná priepustnosť rámu menšia.

Vlastnosti plastu

Plastové dvere i plastové okná si zamilujete najmä kvôli vysokej životnosti, jednoduchej údržbe i možnosti voľby z viacerých farebných možností. Plast disponuje výbornými izolačnými schopnosťami, čiže nedochádza k zbytočným tepelným únikom, čo môžete oceniť najmä v chladnom zimnom počasí, ktoré je už v nedohľadne. Práve vďaka týmto oknám môžete ušetriť náklady za vykurovanie bytu či domu, avšak v tomto prípade treba dôkladne zvážiť nielen okno ako také, ale aj typ presklenia.

Primeraná cena, ktorá nenaruší váš rodinný rozpočet

Ak sa pýtate, prečo sú plastové okná najpredávanejšie, odpoveď je jednoznačná – primeraná cena, ktorá výrazne neovplyvní váš rodinný rozpočet. Plast je totiž o 30% lacnejší ako drevo, čo už rozhodne stojí za zváženie, však? Pri výbere sa však neriaďte cenou, ale najmä predajcom – informujte sa o pôsobnosti na trhu, referenciách od ostatných klientov a solídnosti firmy, keďže aj tieto atribúty sú pri kúpe okien či dverí alfou a omegou.