Záhradné domčeky predstavujú síce rozmermi skromnejšie bývanie, no to na ich kvalitu nemá žiaden vplyv.  Môžete v nich bývať rovnako dobre a spokojne ako v ktorejkoľvek drevenej chate. Záhradné domčeky ponúkajú dostatočný priestor pre menšiu kuchyňu, posteľ či sedaciu súpravu. Určite si dokážete vytvoriť útulný priestor, v ktorom sa budete cítiť dobre nielen vy, ale aj vaši blízki. Veď už samotné drevo navodzuje nezameniteľnú atmosféru a jeho jedinečná vôňa vás ovanie v momente, keď otvoríte dvere. Najkvalitnejším drevom pre záhradné domčeky je smrekové alebo borovicové.

Ako zdokonaliť záhradný domček

Zaujímavým a zároveň lákavým riešením je možnosť rozšíriť záhradné domčeky o terasu, na ktorej si budete môcť grilovať chutné mäsko či vypiť dobre vychladené pivo. Možno nepatríte medzi priaznivcov terás, to však nie je žiaden problém. Záhradným domčekom môže robiť spoločnosť záhradný altánok, ktorý si takisto zamilovalo už mnoho ľudí. Takto si dokážete vytvoriť doslova idylku, ktorá pre vás bude k dispozícii kedykoľvek, keď budete mať chuť.

Záhradné domčeky ponúkajú niekoľko rozmerov, spomedzi ktorých si môžete vybrať ten váš. Starší manželský pár nepochybne uprednostní niečo menšie, naopak mladú rodinu zaujme pravdepodobne štedrejší priestor. Je dobre pamätať na to, že si v záhradnom domčeku chcete oddýchnuť. Určite sa tam nevyberiete preto, aby ste celý deň upratovali. Ako sa vraví, menej je niekedy viac a platí to aj v tomto prípade.

Zariadiť si môžete domček podľa vášho vkusu. Či už to bude moderný štýl alebo niečo konzervatívnejšie, záhradné domčeky nepredstavujú žiadnu prekážku pre čokoľvek, čo by ste v nich chceli zrealizovať. Zdravý rozum vám však naznačí, že by to malo byť predsa len čosi minimalistické a zároveň praktické a účelné.

Podlaha je pevný základ domčeka

 

Ak ste typ, ktorý sa nebojí a vie si predstaviť bývanie aj v záhradnom domčeku, potom by ste si mali nachystať v prvom rade pevný základ. Ten je pre záhradné domčeky najdôležitejší. Ideálna je betónová doska, na ktorú záhradný domček umiestnite. Mali by ste sa tiež dostatočne informovať o tom, akú veľkosť pôdorysu si môžete podľa súčasnej legislatívy v danej lokalite dovoliť.

Každodenné užívanie domčeka si samozrejme vyžaduje zavedenie inžinierskych sietí. Vďaka nim vám záhradné domčeky poskytnú plnohodnotné bývanie na 24 hodín počas celého roka.

Je super, ak má človek kam vypadnúť a tak aspoň trochu utiecť od každodennej a často psychicky náročnej reality. Okrem benefitov, ktoré záhradné domčeky so sebou prinášajú si tento relax môžete zdvojnásobiť vďaka už spomínanému záhradnému altánku. Ak by vás už aj záhradné domčeky omrzeli, ešte vždy môžete vyjsť a posedieť si v záhradnom altánku, prečítať si tam dobrú knihu, vypiť kávu alebo iba tak rozjímať a počúvať spev vtákov. Predstavte si ako si toto všetko užívate a nemusíte opustiť svoj komfortný priestor domova. Záhradný altánok predsa nikomu nepovie čo ste mali oblečené, či ste boli alebo neboli dostatočne upravení, ako ste sa správali alebo o čom ste hovorili. Môžete si robiť čo chcete a ako chcete.

Tak čo? Už si viete predstaviť ako pekne sa dá bývať v záhradnom domčeku? Pretože my áno!