Chcete si zútulniť svoju domácnosť? Na to, aby ste tak urobili, nemusíte prerábať celý dom. Postačí zmena, prípadne pridanie istých prvkoch. Môže ísť aj o hodiny na stenu, ktoré dokážu vytvoriť v domácnosti špecifickú atmosféru. Jednoducho povedané – sú nenahraditeľné.

Aj napriek tomu, že v súčasnej dobe sú moderné inovatívne technológie, klasické hodiny na stenu sú neustále ,,IN“. Samozrejme, čas môžete zistiť aj pomocou hodiniek alebo mobilu, avšak ideálnym riešením sú klasické hodiny na stenu. Je to jednoduchý spôsob, ako rýchlo a efektívne zistiť, koľko je hodín

V prípade, že si chcete takýto univerzálny produkt do domácnosti zaobstarať aj vy, pri ich kúpe by ste mali zvážiť niekoľko dôležitých faktorov. Aby sme vám to istým spôsobom uľahčili, prinášame vám niekoľko tipov, na čo si dať pri výbere pozor.

Kam chcete hodiny umiestniť?

Pred samotnou kúpou hodín na stenu si dobre premyslite, do akej miestnosti ich chcete uložiť. Pýtate sa, prečo na tom tak záleží? Dôvod je jednoduchý. V prvom rade ide o to, že ak by ste si chceli dať takéto hodiny do kuchyne, musíte myslieť na to, že by mali mať prehľadný ciferník, prípadne digitálne zobrazenie času. Hodiny si totiž pri varení všímame veľmi často, preto je takéto zobrazenie dôležité. 

Chcete dať hodiny na stenu do detskej izby? V takej situácii by mali byť vybavené číslovaným ciferníkom. Deti tak budú vedieť ľahšie odčítať čas. Čo sa týka obývacej miestnosti alebo pracovne, vyberajte si viac dizajnové hodiny, ktoré váš očaria už na prvý pohľad, po vstupe do danej miestnosti. Dizajn vyberajte vzhľadom k ostatným prvkom, aby všetko spolu dobre ladilo.

Aký pohon hodín je najvýhodnejší?

Čo sa týka nástenných hodín, ich pohon sa môže líšiť vzhľadom k modelu, typu a spoločnosti, ktorou sú vyrábané. V zásade však platí, že sú poháňané batériovo alebo manuálne – tzv. naťahovacie hodiny. Takýto typ však už v súčasnej dobe ide, takpovediac, do úzadia. Samozrejme, niektoré domácnosti preferujú práve naťahovacie hodiny. Vo väčšine prípadov sa hodia do starších obytných zón a chát, kde si chcú ľudia zachovať špecifickú atmosféru s nádychom histórie. Taktiež do tých zón sa hodia designové ale drevené hodiny na stenu.

Ako fungujú naťahovacie hodiny? Ako už z názvu vyplýva, raz za pár dní ich jednoducho musíte manuálne natiahnuť, a to pomocou otočného gombíka, prípadne kľučky. Medzi nevýhody týchto hodín patrí najmä akýsi diskomfort, keďže budete nútení pravidelne hodiny naťahovať. Tiež je pre nich charakteristický hlasnejší tikot a zväčša sú ťažšie ako batériové hodiny. Vynikajú však dlhou životnosťou.

Čo sa týka batériových hodín, ich výhodou je, že do nich vložíte batériu a o nič iné sa starať nemusíte. Spravidla majú aj tichší tikot ako naťahovacie hodiny. To, aká je výdrž batérie, počet a typ záleží od konkrétneho modelu.

Viac informácií o produktoch nájdeš na www.dekorstudio.sk