Posledné mesiace z každej strany počujeme o zdražovaní energií. Je zrejmé, že na jeseň nás čaká cenový šok. Existujú isté riešenia, vďaka ktorým sa dá na energiách ušetriť či dokonca platiť menej ako doposiaľ. Asi si myslíte, že sme sa zbláznili, tak po prečítaní tohto článku zistíte, že je to práve naopak. Geniálne riešenia sú tie najjednoduchšie – zdražovanie sa vás nebude týkať, ak budete vykurovať domácnosť a ohrievať vodu pomocou tepelného čerpadla.

Zvyšujúci sa dopyt po tepelných čerpadlách je enormný

V minulosti sa tepelné čerpadlá považovali za investíciu, ktorá sa oplatí hlavne do novostavieb postavených ako pasívne či nízkoenergetické. S cenami energií sa však začal zvyšovať aj dopyt po tepelných čerpadlách, a to nielen do novostavieb. Najmodernejšie tepelné čerpadlá Panasonic je možné napojiť na už existujúci vykurovací systém. Znamená to, že už túto zimu budete kúriť a ohrievať vodu oveľa úspornejšie. Dokonca lacnejšie ako pred zdražovaním. Už po pár mesiacoch po zapojení tepelného čerpadla potvrdíte, že sa vám investícia do tejto geniálnej technológie naozaj vyplatila. Ak práve staviate dom, tak máme pre vás tip. Spojenie tepelného čerpadla a podlahového kúrenia je najefektívnejším spôsobom vykurovania s najväčšou úsporou energií.

Radiátory zapnuté s úsmevom po celú zimu

Ak ste si mysleli, že nasledujúcu zimu budete drkotať zubami a obliekať si doma hrubé svetre, tak na túto predstavu zabudnite. Prevádzka tepelného čerpadla, ktoré vykúri celý dom je tak lacná, že budete mať radiátory zapnuté s úsmevom na perách počas celej zimy. Vaša domácnosť bude prakticky fungovať ako nezávislá jednotka. Priemerná návratnosť investície do tepelného čerpadla sa ráta v rozmedzí medzi 3 až 8 rokmi, ale pri cenách plynu, ktoré vidíme v súčasnosti sa táto doba skracuje. Dajte si však pozor, aby ste si vybrali firmu, ktorá vám tepelné čerpadlo nainštaluje odborne a poskytuje tiež servis v prípade poruchy. Odporučiť vám môžeme firmu tepelné čerpadlá Prešov Enertop a ich servis tepelných čerpadiel Prešov.

Ekologické a ekonomické riešenie kúrenia

Okrem ekonomickej stránky využitia tepelných čerpadiel musíme spomenúť tiež ekologické hľadisko. Vďaka využívaniu prírodných zdrojov je kúrenie i ohrev vody tepelnými čerpadlami najviac ekologickým spôsobom vykurovania.